Повчальне слово

slovo15

Пошук

Банери

banner

banner_middle

Більше банерів тут

Ми у соціальних мережах

facebook youtube16px

Друзі сайту

friends

 

khrest

 

 

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Статистика

Що понад усе спокушає людину?

Влада! Воля до влади — найсерйозніший імпульс і найтяжчий гріх людини. За всіма соціальними, політичними, культурними битвами стоїть воля до влади.

Фрейд марно вважав, що в основі всього лежить лібідо, секс. Нічого подібного! Мільйони людей відмовлялися від шлюбу, але від влади ніхто ніколи не відмовлявся. Про це завжди потрібно пам'ятати. Уся людська цивілізація побудована на гріхопадінні, на первородному гріху, вона зберегла в собі ось цей імпульс влади. Подумайте: адже всяка магія була побудована саме на прагненні панувати над природою і людиною, так само, як і наша технічна цивілізація. Із погляду владолюбства можна описати всю світову історію, і це буде правда.

Проаналізуйте будь-яку визначну подію історії, і ви побачите, яку колосальну роль грала в ній жадоба влади. Цей імпульс не залишає людину до старості. Вона може вже не цікавитися їжею, не цікавитися багатьма життєвими задоволеннями, вона може вже ледве рухатися, але влада залишається єдиним і останнім, що їй миле і дороге.

Гріхопадіння було першим моментом, коли в людині перемогла воля до влади, бо "пізнання добра і зла" в біблійній символіці означає не знання інтелектуальне, а володіння, бо дієслово даат означає близьке зіткнення і вживається, коли йдеться про володіння майстерністю, про подружні відносини та інші подібні речі. А термін "добро і зло" є ідіома і не має нічого спільного з моральними категоріями. Ця ідіома означає все буття як таке, світ як такий. І коли Бог входить у потік людського роду, Він знаходить Собі там людей, які відмовляються від цієї влади, які кажуть: "Нехай буде воля Твоя".

Із книги "Отець Олександр Мень відповідає на питання слухачів"

Азбука

Молитва до Святого Духа

molytva

Допомога сходу України

Врятуємо Україну!

okup

Благодійність

blag

Шукаємо хористів

khor

Святині нашого храму

fa4ab7b53ecf908d70fe2ed023803b1f (1)

Радіо "Град Лева"