Повчальне слово

slovo15

Пошук

Банери

banner

banner_middle

Більше банерів тут

Ми у соціальних мережах

facebook youtube16px

Друзі сайту

friends

 

khrest

 

 

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Статистика

Заява Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета щодо заборони у Трудовому кодексі дискримінації за будь-якими ознаками.

  У зв’язку із загостренням в суспільстві дискусій навколо впровадження в українське законодавство поняття «сексуальна орієнтація» для позначення статевого потягу особи до осіб певної статі, а також поняття «гендерна ідентичність» для ідеологічно мотивованої фактичної заміни загальноприйнятого поняття «стать»; враховуючи спільну позицію з цього питання основних Церков і релігійних організацій України (православних, католиків, протестантів, юдеїв та мусульман), хочу повідомити наступне.

  Від імені Церкви категорично відкидаю звинувачення у підтримці дискримінації. Хочу підкеслити, що такі звинувачення є тиском і маніпуляцією, спробою змусити християн на догоду послідовникам певної ідеології відмовитися від визначених Богом та викладених у Священному Писанні непорушних моральних принципів.

Християнську позицію, якої дотримується наша Церква, оголошують «відсталою», «не європейською», «дискримінаційною», тощо. Маю нагадати, що подібним чином у минулому віра в Бога оголошувалася в СРСР «відсталою», вірність християнському вченню – «контрреволюцією», а сама Церква – «ворогом робітничого класу». Не варто під гаслами боротьби за права людини знову повертатися до подібних тоталітарних методів тиску на Церкву.

  Всім відомо, що Київський Патріархат послідовно підтримував і підтримує європейську інтеграцію України, бо наша країна і наш народ понад 1000 років є частиною європейської цивілізації. І саме тому, що Україна це Європа, ми вважаємо, що наш народ має не менше право, ніж інші народи, зберігати у європейській родині свою самобутність, дотримуватися традиційних духовних і культурних цінностей. Єдність у різноманітності – одне з гасел і визначень об’єднаної Європи.

  Враховуючи все це публічно звертаюся до українських законодавців з пропозицією розглянути можливість внесення до проекту Трудового кодексу формулювання, яке з одного боку виключало би дискримінацію у трудових відносинах, а з іншого – враховувало би переконання переважної більшості українського суспільства.

  Пропонується викласти норму про заборону дискримінації в трудових відносинах у наступному вигляді: замість слів «сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності» написати «ставлення до статевих відносин».

  Вважаю, що ця пропозиція є тим компромісом між різними поглядами на проблему, який дозволить у належній мірі законодавчо захистити кожного від дискримінації в трудових відносинах, а також зберегти порозуміння в українському суспільстві.

ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

 

Молитва до Святого Духа

molytva

Допомога сходу України

Врятуємо Україну!

okup

Благодійність

blag

Шукаємо хористів

khor

Святині нашого храму

fa4ab7b53ecf908d70fe2ed023803b1f (1)

Радіо "Град Лева"