Повчальне слово

slovo15

Пошук

Банери

banner

banner_middle

Більше банерів тут

Ми у соціальних мережах

facebook youtube16px

Друзі сайту

friends

 

khrest

 

 

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Статистика

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященнійшого Владики Симеона

 

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

ПРЕОСВЯЩЕННІЙШОГО СИМЕОНА,

ЄПИСКОПА ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО І КРИВОРІЗЬКОГО

боголюбивим пастирям, чесному чернецтву

та всім вірним чадам Дніпропетровської єпархії

Української Православної Церкви Київського Патріархату

 

     Сьогодні ми знову вітаємо одне одного зі світлим святом Воскресіння Христового. «Христос Воскрес!» — це привітання для нас, християн, є початком і кінцем нашої проповіді, серцевиною нашої віри, основою нашої надії та звершенням нашої любові. Хоча вже третій рік, коли ми зустрічаємо Христову Пасху в контексті нового для українського народу хресного ходу — війни і знущання з боку сил зла та агресора, цей день щоразу оновлює нас у радості й надії Божих дітей, упевнених у Господній перемозі над диявольськими підступами, брехнею  та злобою.

     Ісус Христос дійсно воскрес, і тому ніхто не повинен сумніватися в Його воскресінні. Посилаючи на проповідь, Він сказав Своїм ученикам: «Ідіть по всьому світу і проповідуйте Євангеліє всьому творінню… Віруючих супроводжуватимуть такі знамення: іменем Моїм виганятимуть бісів; говоритимуть новими мовами… покладуть руки на недужих, і вони будуть здорові» (Мр. 16: 15–18); і додав: «Я з вами по всі дні, до кінця віку» (Мф. 28: 20). Проповідь апостолів дійсно супроводжувалася знаменнями і чудесами. Вони не тільки проповідували воскресіння Христове, а й підтверджували звершеннями чудес. І донині правдивість православного віровчення підтверджується чудесами святих людей.

     Воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом, воно запалює нас прагнути до моральної чистоти, до святості. Воно навчає нас бачити в людях братів і сестер; надихає нас допомагати біженцям, старим людям і дітям, захисникам України; не боятися смерті. Воскресіння Христове також надихає нас на боротьбу проти неправди та кривди. Воно надихає нас на труд, на виконання своїх обов’язків і побожне життя. Воскресіння Христове дало новий напрямок життю людини. Воно зробило земне життя осмисленим і цілеспрямованим.

     Земне життя Спасителя було сповнене труднощів, нерозуміння, страждань і завершилося хресною смертю. Проте Він виявився сильнішим за ці випробування, Він показав силу Своєї Божественної природи, Він воскрес. Кожен християнин у своєму житті йде тим самим шляхом. І, що б не зустрічалося йому на цьому життєвому шляху, він перемагає все вірою у Воскресіння.

Розмірковуючи над таємницею Воскресіння, ми дякуємо Господу за все, що Він посилав і посилає нашій Святій Церкві і нашому українському    благочестивому народу. Багато було скорботи, труднощів та втрат, багато випробувань ще попереду, але ми віримо, що Воскреслий Господь з нами. Він йде нам назустріч і простягає Свою Божественну руку допомоги у всіх обставинах. Через випробування і спокуси ми досягаємо свого воскресіння.

     Цей рік є знаковим для нашої Церкви, адже 21 лютого Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у Києві було освяченно Малу  (Теплу) Софію і, після понад восьми десятиліть перерви, у комплексі Святої Софії Київської відновилася молитва і регулярні богослужіння. 8 квітня Святійший владика відвідав Дніпропетровську єпархію, де звершив чин освячення нового приміщення єпархіального управління, яке передала нам Дніпропетровська обласна рада. Ця знаменна подія відкриває нову сторінку історії нашої єпархії.

     І слова найбільшої радості – Христос Воскрес! – я хочу сказати нині всім, тим, хто живе на теренах січеславської землі незалежно від національності, соціального стану, освіти, професії, тому що всі ми – діти Отця Небесного. Тільки у Його Єдинородному Сині, Який  помер і воскрес для нашого спасіння, можливе наше щастя та єднання. Тільки Христос – Переможець смерті – може дарувати нам мир та благословити розквіт нашої Вітчизни, яка живе за словом Євангелія понад тисячу років.

Хай пам’ятає кожен, що з нами Переможець – Христос Бог!

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Молитва до Святого Духа

molytva

Допомога сходу України

Врятуємо Україну!

okup

Благодійність

blag

Шукаємо хористів

khor

Святині нашого храму

fa4ab7b53ecf908d70fe2ed023803b1f (1)

Радіо "Град Лева"