Повчальне слово

slovo15

Пошук

Банери

banner

banner_middle

Більше банерів тут

Ми у соціальних мережах

facebook youtube16px

Друзі сайту

friends

 

khrest

 

 

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Статистика

19 серпня православні християни святкуватимуть Преображення Господнє або яблучний Спас

19 серпня православні християни відзначатимуть одне із дванадцяти найбільших свят у церковному календарі - Преображення Господнє, яке у народі називають Спасом. У неділю, люди в церквах освячуватимуть плоди нового урожаю: груші, яблука, сливи, мед, колоски жита і пшениці.

Преображення Господнє або Спас - одне з 12 найбільших християнських свят. Воно знаменує подію, коли Ісус завів апостолів на гору Фавор і перевтілився перед ними. Тоді Його обличчя засяяло, а на небі з’явилися старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які говорили зі Спасителем про Його близький відхід. Усіх їх освітила хмарина, з якої линув голос: “Це - Син Мій Улюблений, що його я вподобав. Його слухайтеся". Преображення показало наявність в Ісусі Христі божественної та людської природи. Преображення Господнє, кажуть священики, нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.
- Кожна людина у цьому празнику має дуже таке важливе і відповідальне завдання, що вона має бути носієм ось цього світла Фаворського, тобто світла, яке переображує усе людське творіння. Вона має в житті своєму сіяти тією Божою благодаттю. Подібно Христос хотів просвітити все людство, тому що воно перебувало в темряві гріха. Відтак кожна людина, яка наближається своїм життям , своїми вчинками до Бога, переображує цей світ робить його світлішим, - розказує сотрудник парафії Святої Тройці у Тернополі Олег Харишин.
На Преображення Господнє християни святять яблука, груші, сливи, інші овочі та фрукти, а також колоски жита, пшениці.
- Люди приносячи плоди, отримуючи благословення з рук священика, напевно втішалися не настільки навіть через те, що Господь такий люблячий до них, що Він дав ці плоди. А, напевно, що вони вживаючи ці плоди, пригадують собі, що мають живитися тією Божою благодаттю, що Господь нас нагородивши тими земними благами, напевно і не пошкодує тих духовних благ, - каже о. Олег Харишин.
Свято Преображення Господнє у часі збігається із Успенським постом, який завершиться 28 серпня на Успіння Пресвятої Богородиці. Але на яблучний Спас християни можуть не постити.
- Ті празники як Преображення, празник Богоявлення, це такі празники, під час яких не постять, тобто така церковна традиція. В неділю посту такого немає, але є застереження, щодо гучних забав і весіль, що фактично є в кожному пості, - пояснює отець Олег.
Свято Преображення Господнє пов'язують із закінченням жнив. В народі казали: “Прийшов Спас — жнива пішли від нас”.

Молитва до Святого Духа

molytva

Допомога сходу України

Врятуємо Україну!

okup

Благодійність

blag

Шукаємо хористів

khor

Святині нашого храму

fa4ab7b53ecf908d70fe2ed023803b1f (1)

Радіо "Град Лева"