Повчальне слово

slovo15

Пошук

Банери

banner

banner_middle

Більше банерів тут

Ми у соціальних мережах

facebook youtube16px

Друзі сайту

friends

 

khrest

 

 

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Статистика

Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього (перший Спас)

Як відомо, за царювання Костянтина Великого його мати, рівноапостольська цариця Єлена, дісталась до Єрусалима, щоб відшукати Хрест Господа нашого Ісуса Христа.

Вона його знайшла, і всі люди поклонялись Чесному Животворящому Хресту. Це свято Воздвиження, тобто піднесення Чесного Хреста, святкується 27 вересня.

Хрест Господній зцілював хворих людей. У Констатинополі, за усталеним обрядом, починаючи з 14 серпня Чесний Хрест проносять міськими вулицями і площами для освячення міста й запобігання всіляким хворобам. Увечері перед 14 серпня готують хрест на святому престолі Софійської церкви, звідти потім виносять його для поклоніння народові і далі носять по місту до дня Успіння Богородиці. Цей обряд зберігається з іншим обрядом Грецької Церкви - освячення води в придворному Константинопольському храмі у перший день кожного місяця, крім січня, коли вода святиться 19-го числа, і вересня, коли святиться 27-го числа.

У народі перший день серпня називають першим днем Спаса; день Преображення Господнього, 19 серпня - другим днем Спаса; 16 день перенесення нерукотворного образа Господнього, - третім днем Спаса. Руські князі, як Константин Великий, у походи, на війну брали з собою ікони й Животворчий Хрест Господній.

Цього дня згадують хрещення Руси-України, що його проводив рівноапостольний князь Володимир у 988 році на Дніпрі.

Молитва до Святого Духа

molytva

Допомога сходу України

Врятуємо Україну!

okup

Благодійність

blag

Шукаємо хористів

khor

Святині нашого храму

fa4ab7b53ecf908d70fe2ed023803b1f (1)

Радіо "Град Лева"