Єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон (в миру Зінкевич Олег Анатолійович) народився 5 травня 1979 року в м. Ленінграді. З 1986 по 1997 роки навчався у Ленінградській школі № 37. По закінченні школи поступив у Волинську Духовну семінарію, які закінчив у 2001 році. Паралельно ніс послух келійника та іподиякона у блаженної пам’яті митрополита Якова (Панчука). В 2001 році продовжив навчання у Київській духовній академії. Під час навчання ніс послух іподиякона у ректора КДАіС єпископа Димитрія.

У 2004 році в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом був рукоположений в сан диякона. З 2004 по 2007 роки, перебуваючи у Сполучених Штатах Америки, служив штатним дияконом в соборі Святого ап. Андрія Первозданного (Детройт). У 2006 році у тому ж соборі єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом рукоположений в сан ієрея. За час служіння в штаті собору був нагороджений наперсним хрестом. В 2007 році єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом у Свято-Троїцькому духовному центрі м. Тернополя пострижений у чернецтво з ім’ям Симеон. Був насельником Луцького Свято-Архангельського чоловічого монастиря. У 2008 році був переведений у Тернопільську-Кременецьку єпархію. Продовжив монаший послух та пастирську діяльність у Свято-Троїцькому духовному центрі. Виконував послух духівника православного молодіжного братства єпархії та центру. Одночасно ніс послух благочинного духовного центру.

У червні 2009 року указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета зачислений до братії Свято-Михайлівського Видубицького монастиря м. Києва. 20 вересня 2009 року Указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета був призначений секретарем Київської Патріархії.

Рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 21 жовтня 2009 року обраний та призначений єпископом Дніпропетровським і Павлоградським. Архиєрейська хіротонія відбулася 21 листопада 2009 р. у Михайлівському Золотоверхому соборі м. Києва.

Рішенням Священного Синоду від 13 травня 2011 року призначений тимчасово керуючим Криворізькою єпархією. З 13 грудня 2011 року у зв’язку з об’єднанням Криворізької та Дніпропетровської єпархій носить титул “Дніпропетровський і Криворізький”.

4 лютого 2012 року на честь 50-річчя від дня архиєрейської хіротонії Святійшого Патрірарха Київського і всієї Руси-України Філарета рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату був нагороджений орденом Володимира Великого ІІІ ступеня.