Під час карантину, перебуваючи вдома зі своїми рідними, усі ви, мабуть, відчули важливість взаєморозуміння, любові та підтримки у сім’ї. Когось ці два місяці справді зблизили. А для когось, на жаль, перетворилися на серйозне випробування: виявилося, що поняття «разом» для кожного своє, і коли люди буквально поруч одне із одним, доводиться поступатися певними звичками, уявленнями про домашній устрій та особисту свободу. Виявилося, що не всі готові більше віддавати та приділяти уваги ближнім, стримувати емоції, поважати особистий простір. Але не засмучуйтеся, адже зустріч зі своїми недосконалостями має спонукати нас, християн, до правильних висновків та щоденної самовідданої праці над собою, вказувати шлях духовного оновлення і втілення Божих заповідей.

     Кожне життя – дар Божий, і його поява та зростання в мирі можливі тоді, коли є любов. Міцна сім’я – це любов, взаємна повага, піклування про благо іншого, емоційне та фізичне здоров’я, відсутність залежностей і зловживань. У сім’ї, яка є сплетінням рідних душ, зберігається надія і світло, що дозволяє протистояти небезпекам зовнішнього світу. Шлюб виник з Божого благословіння раніше за суспільство та будь-які людські інституції. Він поєднує у любові двох людей, чоловіка і жінку, які за допомогою Божою через Таїнство шлюбу стають одним цілим. Від моменту обітниці і все життя подружжя має берегти взаємну любов і вірність, нести відповідальність за благо і щастя один одного, своїх дітей, рідних. Лише дотримуючись Заповідей Божих, примножуючи цінності, можна захистити любов і гідність у сім’ї.

Сім’я – це завжди взаємодія різних особистостей, світоглядів, темпераментів, родових традицій. Часом сім’ї проходять крізь певні кризи під натиском невисловлених образ, гніву, конфліктів, невміння прощати. Хтось страждає від домашнього насильства, психічних розладів, тривоги й страху. Якщо людина зазнавала наруги в сім’ї, то складно буде говорити їй лише про зміцнення сім’ї як найбільшої цінності. І Церква завжди поруч – як порадник, як друг, як наставник і пастир. Вона як любляча мати розкриває свої обійми для всіх своїх дітей. Наше завдання – духовно виховати людину, через таїнства очистити людську душу, допомогти у власному житті втілювати Закон Божий, щоб не через страх, за наказом чи примусово, але в силу набутого духовного досвіду та осягнутих знань людина й суспільство знаходили правильні відповіді на питання, які їх турбують. Ми – Церква, яка має голос, і він кличе: «Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6: 36), «будьте досконалі, як Отець ваш Небесний досконалий» (Мф. 5: 48). Лише власними зусиллями не здатні ми досягти цього, але, як сказано у Писанні, «неможливе для людей – можливе для Бога» (Лк. 18: 27).